A freelancer kutatásunkban résztvevők 30 %-a kizárólag a szerződés aláírásához megy be a megbízó irodájába, később Skype-on, emailben, egyéb online felületeken tartják egymással a kapcsolatot. Kicsivel több mint 20 %-uk soha nem találkozik a megbízójával, mivel vagy nincs rá lehetősége a távolság miatt vagy eleve nincs is rá szükség, anélkül is elkészül a projekt. 20 %-uk mondta azt, hogy ha kedve van, bemegy, ha nincs, távolról dolgozik. 15-15 % körüli azoknak az aránya, akik hetente pár napot bent vannak, ill. akik a kritikus időszakokban, vagyis a sprintek indulása előtt és a retrospektíveken látogatnak el a „főhadiszállásra”. Minimális – mindössze egy – válaszoló dolgozott folyamatosan a megbízó irodájában. A válaszadók majdnem 60 %-a szeret otthonról dolgozni.
Normál munkaidőben dolgoznak a legtöbben
A kérdőívet kitöltő legtöbb szabadúszó programozó nappal, hagyományos munkaidőben dolgozik. Ez annyira nem meglepő, az ügyfelekkel többnyire napközben lehet tartani a kapcsolatot. Közel egynegyedük délután/este végzi a munkát, míg 8 %-uk inkább este-éjszaka.
Mi is tapasztaljuk a freelancereinknél, hogy sokan szeretnek otthonról dolgozni, bár nálunk sohasem üres az iroda, elég rendszeresen bejönnek az irodába a srácok dolgozni, tanulni, beszélgetni, pletykálni.
Folytatjuk freelancer programozó kutatásunk kiértékelését, hamarosan jövünk az újabb blogposzttal, figyeljétek az oldalunkat, és addig is kövessetek minket Facebookon, LinkedInen és Instagramon is!
Korábbi blogcikkünkben elemeztük, milyen megbízóval szeretnének dolgozni a freelancerek; hol tanulnak programozni a legtöbben; és miért dolgoznak sokan csak magyar cégekkel. Ha kíváncsiak vagytok, miért választják sokan a freelancerséget, kattintsatok ide. Ha szeretnétek tudni, főleg hogyan szereznek új munkát a freelancerek, kattintsatok ide. A női programozók fizetésével kapcsolatos bejegyzésünket itt olvashatjátok, azt pedig, hogy melyik korosztályból és területileg honnan kerül ki a legtöbb szabadúszó programozó ide kattintva tekinthetitek meg.